BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI KENDİ BELİRLEYECEK 

AK Parti, yerel seçimlerde belediye başkan adaylarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptırdığı anketlere göre belirleyecek.

 

Kongre Önemli Viraj

AK Parti'nin 7 Ekim'de yapılacak kongresi, yeni parti yönetiminin belirleneceği önemli bir aşama olacak. Bu yönetim, mart ayında yapılacak yerel seçimlerde yarışacak adayları belirleyecek ve seçim sürecini yönetecek.

Büyükşehirlerde Özel Lansman

Kongrede yerel seçim çalışmaları için resmi start da verilmiş olacak. Kongre sonrası önce büyükşehir belediye başkan adayları özel bir lansman ile kamuoyuna açıklanacak. Daha sonra da il ve ilçe belediye başkan adayları belirlenecek. Kasım ayına kadar tüm adayların netleşmesi hedefleniyor.

Teamül yapılmayacak

AK Parti, seçim öncesi teşkilatlarda kırgınlık ve sıkıntı yaşanmaması amacıyla belediye başkan adayları için teamül yoklaması yapmayı düşünmüyor. Bunun yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendi yaptırdığı anketlerle adayların halktaki karşılığına bakacak ve buna göre karar verilecek.

Adaylar ve Seçim Beyannameleri

AK Parti önce aday isimlerini açıklayacak. Adaylar kesinleştikten sonra ise her ile özel seçim beyannameleri vatandaş ile paylaşılacak. Seçim propaganda dönemi de her il için şehrin özelliklerine göre ayrı planlanacak.