BAŞER MERKEZEFENDİ İÇİN PROJELERİNİ AÇIKLADI

Cumhur İttifakı Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, başkanlığı döneminde hayata geçireceği projeleri kamuoyuna açıkladı. Başer, Merkezefendi ilçesine tiyatro binası, e-spor oyunları merkezi, spor salonu, kapalı yüzme havuzu, 3 bin 500 kişilik kapalı spor salonu, festival alanı, genç mucitler atölyesi, semt pazarları, kütüphaneler kazandıracağını söyledi. Merkez Kadın projesi, çocuk köyü, sanayi müzesi, eğitim, kültür-sanat ve turizm projeleri ile Merkezefendi bölgenin en önemli cazibe merkezlerinden biri olacak.

 

Cumhur İttifakı’nın Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer’in projeleri ve vaadleri medya kuruluşlarıyla paylaşıldı. Ak Partili Başer, ilçenin çehresini tamamen değiştirecek ve çok konuşulacak projelerle göreve hazır oldukları mesajını verdi.

Başer, başkanlığı döneminde Merkezefendi’nin birbirinden önemli onlarca proje ile bölgenin en önemli cazibe merkezlerinden biri haline geleceğini, çocuklar, gençler ve kadınlara yönelik birbirinden önemli yatırımların hayata geçireceğini, toplumun bütün ekonomik kesimlerini kapsayan ve yalnız ilçe değil ülke ekonomisine de önemli kazanımlar sağlayacak projeleri uygulamaya geçireceklerini söyledi.

EN ÖNEMLİ PROJE

Adaylığının ilk gününden bu yana toplumun her kesiminden ciddi dönütler alan ve Merkezefendi Belediye Başkanlığı için çalışmalarını kararlılıkla sürdüren Başer’in projelerinin başında Türkiye ve Denizli’nin gerçeği ‘deprem’ yer alıyor. Başer göreve gelir gelmez, ilçede depreme karşı her türlü hazırlık hayata geçirileceğini belirtti.

VİZYON PROJELERE DİKKAT!

Ak Parti Belediyeciliği’nin en önemli artılarından biri olan fiziki yatırımlar vizyon projelerin başını çekiyor. Başer, başkanlığı döneminde Merkezefendi’ye tiyarto binası kazandıracaklarını, spor salonu ve dev organizasyonlara sahne olacak festival alanı gibi önemli yatırımların vizyon projelerin içinde olduğunu vurguladı.

BAŞER MERKEZEFENDİ İÇİN PROJELERİNİ AÇIKLADI

SPORA DEV YATIRIM

Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer’in vizyon projeleri arasında spor tutkunlarını sevindirecek önemli projeler de yer alıyor. Başer’in ilk 5 yıllık döneminde Merkezefendi, go-kart ve drag pisti, kapalı yüzme havuzu, gençler için E-Spor Oyunları Merkezi, 3 bin 500 kişilik spor salonu, 10 bin çocuk ve 10 bin kadına ücretsiz spor kursları ve ilçenin bir çok noktasına yapılacak spor sahaları ile tanışaacak.

SOSYAL MARKETLER GELİYOR

Başer, döneminde dar gelirli vatandaşların temel ihtiyaçlarını uygun rakamlara alabilecekleri sosyal markerler açılacağını vurguladı. Çalışan kadınlar için kreşler, gençler için kitap kafeler, emekliler için sosyal aktivite merkezlerinin hizmete açılacağı belirtilirken, Halk Ekmek satış noktaları iki katına çıkarılacak, her eve süt dağıtımına devam edilecek. Bağımlılıkla Mücadele Merkezi, Merkez Mutfak, Taziye Evleri gibi projeler de Başer döneminde ilçeye kazandırılacak.

BU PROJELER EKONOMİYE İLAÇ OLACAK!

Başer’in projeleri arasında ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacak başlıklar da yer alıyor. Pek çok genç ve kadın Başer döneminde Merkezefendi Belediyesi ile kurslardan geçirilecek, aile ekonomisine katkı sağlayacak. 20 farklı branşta sürekli olarak iş garantili meslek edindirme kursları verilecek. Tarım sektöründe üreticilere tam destek verilecek, Tarım Danışma Ofisleri açılacak. Tohum Bankaları, Bölgesel İstihdam Ofisleri, Kadınlar Pazarı, Organik Ürenler Pazarı, Yöresel Ürünler Satış Pazarı gibi önemli yatırımlar uygulamaya konulacak, yerel ürünlerin marka ve arge çalışmaları yapılacak.

BAŞER MERKEZEFENDİ İÇİN PROJELERİNİ AÇIKLADI

KÜLTÜR SANAT VE TURİZMİN MERKEZİ OLACAK

Başer döneminde Merkezefendi’nin kültür sanat ve turizm alanlarında da merkez olacağı açıklandı. Vizyon projeler arasında yer alan tiyatro binası ve festival alanı kadar önemli pekçok projenin hayata geçirileceği, Merkezefendi Konser Salonu’nun da projeler arasında olduğu ifade edildi.. Her yıl düzenli olarak Gençlik Festivali ve Gastronomi Festivali gibi ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak Merkezefendi, açık hava sinemaları ile de tanışacak. Başer’in Merkezöfendi’ye Denizli evlerinden oluşan bir Gastronomi Sokağı ile Göktepe ATV ve Safari Parkuru da kazandıracağı, Başer’in önemli projeleri arasında Sanayi Müzesi’nin de yer aldığı vurgulandı.

BAŞER MERKEZEFENDİ İÇİN PROJELERİNİ AÇIKLADI

DOĞA VE HAYVANSEVERLERE MÜJDE!

Projelerin tanıtımında ssokak hayvanları için doğal yaşam alanının inşa edileceği Merkezefendi’de, 50 mahalleye 50 park kazandırılacağı, Zindan ve Karaçay Dereleri’nin peyzaj çalışmalarıyla yeni yaşam alanlarına dönüştürüleceği, İsrafil Deresi ile Altındere Karaaslan Deresi’nin yürüyüş yoluna kavuşacağı, hayvanseverler için can dostu pati parklar, koşu ve bisiklet yolları yapılacağı da belirtildi.

EKREM BAŞER DÖNEMİNDE MERKEZEFENDİ’DE HAYATA GEÇİRİLECEK PROJELER:

VİZYON PROJELER

Tiyatro Binası

Gençler için E-spor oyunları merkezi

3.500 kişilik spor salonu

Merkezefendi Festival Alanı

Bozburun bölgesine yeni sanayi sitesi

Go kart pisti

Drag pisti

Kapalı yüzme havuzu ve spor kompleksi

Dar gelirli vatandaşlarımız için sosyal market

Karahasanlı kapalı pazar yeri

Çakmak kapalı pazar yeri

Semt kütüphaneleri

Çocuk Köyü

Sanayi müzesi

Genç Mucitler Atölyesi – Yazılım olacak – uçak yapacaklar

Kodlama ve Robotik eğitim merkezi

Merkez Kadın Projesi

 

KÜLTÜR – SANAT

Merkezefendi Konser Salonu

Merkezefendi Gençlik Festivali

Gastronomi Festivali

Açık hava sinemaları

 

EĞİTİM

Etüt merkezleri

İhtiyaç sahibi Öğrencilere kırtasiye desteği

Ücretsiz eğitim gezileri

20 farklı branşta meslek edindirme kursları

10 bin çocuğa ücretsiz spor kursu

10 bin bayana ücretsiz spor kursu

 

TURİZM

Denizli evlerinden oluşan Gastronomi Sokağı

Göktepe ATV güzergahları ve safari turları

Tarihi ve turistik sokak planlamaları – cadde düzenlemeleri

 

YEŞİL ALAN

Sokak hayvanları doğal yaşam alanı

50 mahalleye 50 park

Zindan ve Karaçay Dereleri peyzaj düzenlemesi

İsrafil Deresi yürüyüş yolu düzenlemesi

Altındere Karaaslan çayı yürüyüş yolu düzenlemesi

Can dostu park – pati park

Engelsiz çocuk parkları

Spor sahaları

Koşu ve bisiklet yolları

 

ULAŞIM

Yeni otoparklar

Tüm yollarımız dünya standartlarında olacak

 

SOSYAL PROJELER

Çalışan bayanlarımız için kreşler

Gençler için mahallelerimize kitap kafeler

Emeklilerimiz için sosyal aktivite merkezi

Glutensiz kafeler

Kadın – Aile Sağlık Yaşam Merkezleri

Merkez Mutfak

Bağımlılıkla Mücadele Merkezi

Taziye evleri

Kalifiye eleman yetiştirme için iş garantili meslek edindirme kursları

 

SOSYAL BELEDİYECİLİK

Her eve çöp poşeti dağıtıma devam

Halk ekmek satış noktası 2 katına çıkacak

Her eve süt dağıtımına devam edilecek

 

KIRSAL KALKINMA

Tarım sektöründe üreticilere tam destek – Tarım danışma ofisleri

Tohum bankaları

Bölgesel istihdam ofisleri

Kadınlar pazarı

Organik Ürünler Pazarı

Yöresel ürünler satış pazarı

Yerel ürünler marka ve arge çalışmaları