BAŞER: AFETLERE  DİRENÇLİ DENİZLİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Denizli'nin genç ve dinamik milletvekili adayı Ekrem Başer, Denizli’de meydana gelebilecek doğal afetlere karşı hazırlıklı olunması gerektiğini belirterek, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından açıklanan Denizli Afet Master Planı'nın hayati bir öneme sahip olduğunu söyledi. Başer, “Tüm kamu kurumları ve STK’larla birlikte koordinasyon içinde afete dirençli Denizli için çalışacağız” dedi.

Denizli’nin AK Partili genç milletvekili adayı, başarılı iş insanı Ekrem Başer, seçim kampanyasını yoğun bir şekilde çalışarak sürdürüyor. Denizli’nin birinci derece deprem bölgesinde yer aldığını, yaşanabilecek afetlere karşı hazırlıklı olunmasının önemli olduğunu vurgulayan Başer, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından açıklanan Denizli Afet Master Planı'nın önemine dikkat çekti. Başer, planın uygulanması için kamu kurumları başta olmak üzere, sivil toplum kuruluşları ile koordinasyon içinde çalışacaklarını belirtti.

"DENİZLİ'Yİ AFETLERE KARŞI GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE KORUYABİLİRİZ"

6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraşlı merkezli depremlerin asrın felaketi olduğuna dikkat çeken Ekrem Başer, Türkiye’de Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca hazırlanan Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeli çerçevesinde Denizli’yi afet dirençli bir şehir haline getirmek için çalışacaklarını söyledi. Başer, "Denizli Afet Master Planı, afetlerin önlenmesi ve afet sonrası müdahale süreçlerinin daha etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla hazırlanmış bir plan. Bu planı tüm kurumlarla koordineli bir şekilde uygulayarak, Denizli'yi afetlere karşı dirençli bir şehir haline getireceğiz" dedi.

“AFET ÖNCESİ HAZIRLIKLAR ÖNEM TAŞIYOR”

Başer,  ayrıca planın sadece afet sonrası müdahale süreçlerine yönelik değil, aynı zamanda afet öncesi hazırlıklara yönelik önemli tedbirler de içerdiğini belirterek, Denizlili hemşehrilerinin de bu tedbirlere destek olması gerektiğini ifade etti. Başer, son olarak, Denizli'nin afetlere karşı hazırlıklı bir şehir haline gelmesi için herkesin elinden gelen desteği vermesi gerektiğini vurgulayarak, "Birlikte çalışarak, Denizli'yi afetlere karşı güçlü bir şekilde koruyabiliriz" dedi.