ÇAL'DA SULAMA SUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Çal ilçe merkezinde esnafları ziyaret etti, Akkent, Hançalar ve İsabey Mahallelerinde vatandaşlarla buluştu. Kuraklık nedeniyle Çal Ovası’nda yaşanan sulama sorununun DSİ tarafından yapılan bir projeyle çözüme kavuşturulacağını müjdeleyen Tin, “Nerede bir ihtiyaç varsa, onları yerine getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Çal ilçesini ziyaret ederek vatandaşlarla buluşup, esnaf ziyareti yapan Şahin Tin, ilçe merkezinin yanı sıra Akkent, Hançalar ile İsabey Mahallelerinde hemşehrileriyle buluştu, Akkent Mahallesinde Hıdırellez etkinliğine katıldı.

MODERN BASINÇLI KAPALI SİSTEM YAPIYORUZ

Çal ziyaretinde vatandaşların davetlerini de geri çevirmeyen Milletvekili Tin, 2002’den bu yana çok büyük değişimlere imza attıklarını, milletin ihtiyaçları doğrultusunda gayret ettiklerini söyledi. Işıklı Gölü Baklan Havzasında kuraklık nedeniyle çiftçilerden ve yöre halkından gelen talepler doğrultusunda Çal Ovası’nda yaşanan sulama sorununu Devlet Su İşleri (DSİ) yetkilileri ile görüşen Tin, “DSİ vasıtasıyla inşallah sorunu çözüyoruz. Erenler Regülâtörünün membasına, Büyük Menderes Nehrinin kenarına su depolamak için Aşağıseyit ve Yukarıseyit Mahalleri sınırına su biriktirme yapısı yapılarak Çal Sulamasında yaşanan su sıkıntısı çözüme kavuşacak. Ayrıca Çal Ovasının kapalı modern basınçlı sisteme göre sulaması yapılacak. Böylelikle hem modern basınçlı kapalı sisteme geçilerek su tasarrufu sağlanmış olacak, hem de Erenler Regülâtörü membasında yapılacak olan su depolama tesisi ile bölgemizin su sorunu çözüme kavuşmuş olacak”  dedi.

şahin tin

KURAKLIKLA MÜCADELE İÇİN SULAMA PROJELERİ GELİŞTİRİYORUZ

Son yıllarda etkisi gittikçe artan iklim değişikliği ve kuraklığa yönelik hükümet olarak çok önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini, bu anlamda başta yerel yönetimler ile birlikte nice önemli yatırımları hizmete aldıklarını ifade eden AK Parti Denizli Milletvekili ve Milletvekili Adayı Şahin Tin, “Geleceğin en büyük iki sorunu iklim krizi ve kuraklık. Biz bu sorunların farkındayız ve tüm hamlelerimizi bu anlamda sürdürüyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman üreticilerimizin yanındayız. Kuraklıkla mücadele için sulama projeleri geliştiriyoruz. Milletimiz hayal eder, AK Parti kadroları ise programlar, planlar, projeye döker ve hizmet eder, icraata dönüştürür. Şimdiden yatırımımız Çal bölgemize, üreticilerimize ve şehrimize hayırlı mübarek olsun” diye konuştu.

şahin tin