BAŞKAN ÖZBAŞ’TAN KURSİYERLERE ANLAMLI DESTEK

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, belediyeye ait iki binayı kurs verilecek yer sıkıntısı yaşayan Halk Eğitim Merkezi’ne ücretsiz tahsis etti. Binalardaki kursları ziyaret eden Başkan Özbaş’a meslek edinmek için kurs alan vatandaşlar teşekkür etti.

Sarayköy Belediyesi, toplumun eğitime erişimini kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. İlçe Halk Eğitim Merkezi ile ortak çalışmalar yürüten Sarayköy Belediyesi, kurs verilecek yer sıkıntısı yaşayan eğitim merkezine belediyeye ait 2 binayı ücretsiz tahsis ederek sorunu çözdü.

5 farklı kursun verildiği iki binadaki kursiyerleri Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Kaya ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İlçe Müdürü Emine Seyhan ziyaret etti.

BAŞKAN ÖZBAŞ’TAN KURSİYERLERE ANLAMLI DESTEK

Basit Nakış ve İğne Teknikleri kursiyerleri ile sohbet ederek taleplerini dinleyen Özbaş, daha sonra Kadın İş Önlüğü Dikimi kursunu ziyaret etti. İstenmeyen ya da kullanım ömrünü dolduran kıyafetleri yaptıkları çalışmalarla kullanılabilir hale getiren kursiyerler, geri dönüşümle hem ev ekonomisine katkı sağlıyor, hem de çevre kirliliğinin önüne geçmiş oluyor.

Kurslardaki eğitimlerin farkındalık da yarattığını belirten Belediye Başkanı Özbaş, “Sarayköylü kadınlarımızın psikososyal, kültürel ve sanatsal eğitimlerle becerilerini ortaya çıkarmaları ve mesleki tecrübe kazanarak ekonomik kazançlar elde etmeleri için tüm imkânlarımızla çalışmaya, her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.