SARAYKÖY’E DEV YATIRIMLAR

Sarayköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ahmet Necati Özbaş ilçe için 90 yeni proje açıkladı. Özbaş’ın yeni dönem planları arasında dev yatırımlar da yer alıyor.

Sarayköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Ahmet Necati Özbaş ilçedeki 10 yıllık dönemini ‘10 Yılda 10 Numara Hizmet’ olarak tanımladı yeni dönem için 90 yeni projesini açıkladı.

Türkiye Yüzyılı vizyonuna yakışır çalışmalar yapacaklarını kaydeden Özbaş yeni projelerinde Sarayköylülerin yaşam kalitesini artırmaya odaklandıklarını kaydetti.

KALİTELİ VE GÜVENLİ ŞEHİRLEŞME

Başkan Özbaş, sağlam bir şehircilik hedefiyle gönüllü olan vatandaşlar için hızlı ve yerinde kentsel dönüşümler yaparak depreme dayanıklı yapılar yapacaklarını duyurarak oluşabilecek doğal afetlere karşı özel ekip kuracaklarını da açıkladı.

Meydan ve kavşak düzenlemelerinin devam edeceğini ifade eden Başkan Özbaş, Cumhuriyet Mahallesi ile Atatürk Mahallesi arasında yaya üst geçidi yapılacağı, ihtiyaç duyulan mahallelere altyapı çalışmalarının süreceğini belirtti.

BÜYÜK PROJELER

Özbaş uygulamayı planladığı projelerine iliş şöyle konuştu: “3. etap TOKİ, Sarayköy Ticaret Merkezi, ilçe merkezi dışında kalan çevre mahallelerimize doğal gaz, iş yeri ve düğün salonları, ilçemizin elektrik ihtiyacını çevreci ve ekonomik koşullarda karşılamak için güneş enerjisi santrali yapacağız.

Engelsiz yaşam merkezi, 112 acil servis istasyonu ve aile sağlığı merkezi, yaşlı bakım merkezi, açık ve kapalı otoparklar, fizyoterapi hastanesi, yeni Adliye Sarayı, yeni Sosyal Güvenlik Kurumu binası, TOKİ konutlarına yeni okul ve sağlık ocağı, mobese sistemleri, tuhafiye pazarı ve aşevi kurulacağız”

SARAYKÖY’E DEV YATIRIMLAR

YEŞİL ALANLAR ÇOĞALTILACAK

“Su deposu olarak bilenen mesirelik alanı millet bahçesi yapacağız. Her mahallemize yeni park ve piknik alanları oluşturulacak. İlçemizin farklı bölgelerine yürüyüş ve bisiklet yolları yapacağız. Hisar Dokuzçam Mesireliği’ni düzenleyeceğiz.

Vatandaşlarımızın ilçe merkezine ulaşımını kolaylaştırmak için ulaşım hizmetlerimiz devam edecek”

TARIMA, ÇİFTÇİLERE VE BESİCİLERE DESTEK DEVAM EDECEK

Üreticiye desteklerinin yeni dönemde de devam edeceğinin altını çizen Özbaş; “Denizli Büyükşehir Belediyemizin iş birliği ile çiftçilerimize ve besicilerimize desteklerimiz devam edecek. Tarımsal destek projelerimiz kapsamında sılajlık mısır tohumu, zararlılarla biyoteknik mücadele ve çiftçilerimize tarımsal sulama borusu desteğimiz sürecek. Çiftçilerimize destek olmak ve verimli üretim sağlamak için ücretsiz zeytin fidanı dağıtımı devam edecek. İlçemiz genelinde bulunan tüm arazi yollarının bakım ve düzenlemesi yapılacak. Tarımsal sulamadan dönen sular yeniden sulamaya kazandırılacak. Bal üretiminde kalite ve verimi arttırmak için arıcılara yönelik destekler devam edecek. Üreticilerimize makina ve ekipman desteğimiz sürecek. Duacılı, Beylerbeyi ve Hasköy çayları üzerine gölet yapacağız.” ifadelerini kullandı.

HAYVANCILIĞA BÜYÜK DESTEK

Özbaş tanıtımını gerçekleştirdiği projelerine ilişkin şu bilgileri verdi: “Hayvancılığı geliştirmek için besicilerimize tam destek vereceğiz. Besicilerimizin aşılama ücretleri belediyemiz tarafından karşılanacak. Besicilerimizin ekonomik kalkınmasına destek olmak için yem ve buğday dağıtımımız devam edecek. Besicilerimizin giderlerini düşürmek ve halk sağlığını korumak için besihanelerin ilaçlamasına devam edilecek. Ayrıca modern mezbahane kuracağız. Tarımsal kalkınma kooperatifine destek vererek lisanslı depolar, zeytinyağı fabrikası, mera ıslahları yapacağız. Canlı hayvan pazarı ile besicilerimiz daha sağlıklı ve modern bir ortamda satış yapmalarını sağlayacağız.”

SARAYKÖY’E DEV YATIRIMLAR

KADIN İSTİHDAMI ARTACAK

“El emeği ve sanat sokağı ile kadınlarımıza ve aile ekonomisine katkı sağlayacağız. İlçe ekonomimizin gelişmesi amacıyla kadın girişimcilerimize tam destek vererek Kadın Kooperatifleri ile aile ve ilçe ekonomisine katkı sağlayacağız. Esnaf ve zanaatkarlara desteklerimiz artarak devam edecek. Genç girişimci desteklerimiz sürecek.

Kurulmasını planladığımız Organize İhtisas Sanayi Bölgesi ile ilçemizin istihdam alanının çoğalmasını öncülük edeceğiz”

İHTİYAÇ SAHİBİNİN YANINDAYIZ

“Kuracağımız sosyal market ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olacağız. Ücretsiz evde bakım ve sağlık hizmetlerimiz devam edecek.

Dijital belediyecilik, yöresel ürünler pazarı ve e-ticaret portalı kuracağız. Ücretsiz eğitim portalımızile öğrencilerimize dijital eğitim desteği vereceğiz. Ücretsiz yazılım ve kodlama kursları ile gençlerimizi geleceğe hazırlayacağız.

Sokaktaki canlarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Sokak hayvanları için yeni ve modern barınak projemizi hayata geçireceğiz”

EĞİTİME TAM DESTEK

“Sosyal Etkinlik Merkezimiz ile her yıl binlerce öğrencimize ücretsiz eğitim vermeye devam edeceğiz. Ücretsiz Üniversite Hazırlık ve Tercih Danışmanlığı Hizmetlerimiz devam edecek. İlçemizdeki tüm okullara ve eğitim kurumlarına yönelik desteklerimiz sürecek. Öğrencilerimize kırtasiye, soru kitapçığı ve kaynak kitap desteğimiz devam edecek”

KÜLTÜR-SANAT VE SPOR

“Kültür Merkezimiz ücretsiz hizmet vermeye devam edecek. Ücretsiz tiyatro, konser ve söyleşiler, vizyondaki filmler ile sinema keyfi devam edecek. Kadınlara yönelik matine ve şenlikler devam edecek. Gençlerimiz için Ankara, İstanbul, Çanakkale, Bursa gibi şehirlere kültür gezileri, her yaş grubuna yönelik ücretsiz resim, müzik, tiyatro, el sanatları kursları sürecek. Farklı konularda uzman isimlerle kültür buluşmaları düzenleyeceğiz.
Sarayköyspor kulübümüzü tam destek vererek üst liglere taşıyacağız. Yeni Gençlik Merkezi ve Kapalı Yüzme Havuzumuzda ücretsiz yüzme ve spor kurslarımız devam edecek. Amatör spor kulüplerine ve sporcularımıza tam destek vereceğiz. İlçe stadyumunda yeni tribün, soyunma odası ve çevre düzenlemesi yapacağız. İlçemizin farklı mahallelerine yeni halı sahalar yaparak, gençlerimizi spora yönlendireceğiz”

İŞTE DİĞER PROJELER

* Tarihi Sarayköy Konağı müze ve kafeterya olarak hizmete sunulacak. Sarayköy çalıştayı ile ilçemizin etkin tanıtımı sağlanacak. Attouda kazı çalışmalarına hız vereceğiz. Ahmetli Köprüsü için restorasyon çalışmalarını başlatacağız. İlçemizdeki türbeleri restore ederek inanç turizmine kazandıracağız. AttoudaArkeofest ile tarihimizi geniş kitlelere duyuracağız. Şehir hamamı yapacağız.
* Her yıl geleneksel olarak düzenlenen festivaller ile ilçemizi ülke çapında tanıtmaya devam edeceğiz.

*Doğa yürüyüşü ve ATV Safari güzergâhları oluşturacağız. Paintball ve Airsoft sahaları yapacağız.