SARAYKÖYLÜLER İFTAR SOFRALARINDA BULUŞUYOR

Ramazan ayı boyunca her gün bir mahallede iftar sofrasının kurulacağını belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, "İftar davetimize icabet eden, hem sofralarımızı hem de gönüllerimizi şenlendiren tüm hemşehrilerimden Allah razı olsun" dedi.

Sarayköy Belediyesi, Ramazan ayında her gün bir mahallede iftar programı düzenliyor. Ramazan ayının 8. gününde gönül sofrası Ada Mahallesi'nde kuruldu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeği öncesi Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve eşi Esin Özbaş, vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Ezanın okunmasıyla birlikte kurulan iftar sofrasında hep birlikte oruçlar açıldı. Vatandaşlarla aynı sofrada buluşan Başkan Özbaş, duaların edilmesinin ardından kurulan masaları tek tek ziyaret ederek mahalle sakinleriyle görüştü.

SARAYKÖYLÜLER İFTAR SOFRALARINDA BULUŞUYOR

MAHALLE KÜLTÜRÜNÜ DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUZ

Başkan Özbaş, düzenledikleri iftar programları ile Ramazan coşkusunu yaşatmayı amaçladıklarını söyledi. Mahalle kültürünün devamını sağlayarak birlik ve bütünlük sağlamak istediklerini dile getiren Başkan Özbaş, "Ramazan ayının coşkusunu bir araya gelerek, yan yana aynı masalarda oturup birlikte orucumuzu açarak yaşıyoruz. Her akşam bir mahallemizde bir araya gelerek Ramazan ayının manevi iklimini hep birlikte hissediyoruz. Vatandaşlarımızı 11 ayın sultanı Ramazan'da kuracağımız sofralarımıza davet ediyoruz" dedi.

SARAYKÖYLÜLER İFTAR SOFRALARINDA BULUŞUYOR