SARAYKÖY BELEDİYESİ’NE T.C. GERİ GELDİ

Yerel seçimde oyların yüzde 52,6'sını alarak 10 yıl sonra CHP'ye geçen Sarayköy Belediyesinde tabelaya Türkiye Cumhuriyeti ibaresi eklendi.

31 Mart yerel seçimi sonrası CHP’nin kazandığı belediyelerin tabelalarına Türkiye Cumhuriyeti ibaresi yeniden ekleniyor. Bazı belediyeler Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan T.C. ibaresini eklerken, Sarayköy Belediyesi'nin girişindeki levhaya da Türkiye Cumhuriyeti ibaresi asıldı.

Sarayköy'de oyların yüzde 52,6'sını alarak 10 yıl sonra AK Parti'den CHP'ye geçen Sarayköy Belediyesi'nde başkanlığını kazanan Mehmet Salih Konya, belediye tabelasına Türkiye Cumhuriyeti yazısını geri getirdi, belediye binasının girişine "Türkiye Cumhuriyeti Sarayköy Belediyesi" yazılı tabela astırdı.

Sarayköy'de 10 yıllık AK Parti yönetiminden sonra CHP'nin yeniden belediye başkanlığını kazandığı ilçede T.C'nin geri gelmesi, memnuniyetle karşılandı.

CHP'li Konya, belediye girişinden yeni fotoğrafla yaptığı paylaşımda, "Türk milletinin karakter ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir, Mustafa Kemal Atatürk. Türkiye Cumhuriyeti ibaremiz Sarayköyümüze hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.