JUDODA ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Denizli'nin ev sahipliğinde gerçekleşen Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Türkiye Finalleri, Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu’nda ve 252 sporcunun katılımıyla yapıldı. Şampiyona sonunda erkeklerde Manisa, kızlarda ise Sakarya sporcu karmaları şampiyonluk kupasının sahibi oldu. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Türk Sporunun alt yapısına yönelik projesi olan Anadolu Yıldızlar Ligi Yarışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 19-23 Temmuz tarihleri arasında Denizli'nin ev sahipliğinde gerçekleşen Judo Türkiye Finalleri, 252 sporcunun katılımıyla  Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu’nda yapıldı. Şampiyonada erkeklerde Manisa, kızlarda ise Sakarya sporcu karmaları şampiyonluk kupasının sahibi oldu. Müsabakalar sonunda düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporcular, kupa ve madalyalarını Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu ile Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman'dan aldı. 

JUDODA ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

“SPORCULAR TECRÜBE KAZANIYOR” 

Denizli olarak farklı branşlarda birçok ulusal organizasyona ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Ömer İlman, Anadolu Yıldızlar Ligi projesi çerçevesinde Judo Türkiye Final Müsabakalarının da başarıyla gerçekleştiğini kaydetti. Analig projesi ile milli takımlara altyapı oluşturacak bir sürecin yaşandığını ve sporcuların müsabaka deneyimi kazandığını söyleyen İlman, katılan tüm sporcuları mücadelelerinden dolayı kutladı. 

JUDODA ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

DENİZLİ'DE DOLU DOLU 5 GÜN GEÇİRDİLER

Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Türkiye Finalleri için Denizli'ye gelen sporcu kafileleri ilk gün kültür gezisinde bir araya geldi. Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi ile Pamukkale travertenlerini gezen sporcular, Denizli'nin güzelliklerini keşfetme imkanı da buldu.