BAŞKAN GARANTİ VERDİ

Ligde hafta sonunda sahasında konuk ettiği Manisa BŞB.’yi mağlup ederek mağlubiyet serisine son veren Merkezefendi Basket’te Başkan Veli Deveciler, ligi iyi noktada bitireceklerini belirtti.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde ligde kalma mücadelesi veren Merkezefendi Basket’te Kulüp Başkanı Veli Deveciler gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ligde emin adımlarla yola devam ettiklerini ifade eden Deveciler, “Süper Lig’de 3’üncü yılımızdayız. Lig devam ettiği sürece gelişerek, daha iyi bir noktaya gelmeye çalışacağız. İyi gittiğimizi düşünüyoruz. Doğru bir organizasyonla devam ediyoruz. Ligimiz çok değerli. Avrupa’nın neredeyse en iyi ligi olarak lanse ediliyor. Bu ligde Merkezefendi ve Denizli’yi temsil etmek çok önemli. 3 yıllık süreçte de bunu iyi bir şekilde yaptığımızı düşünüyorum. Süreç içerisinde özellikle bu sene değişik şeyler yaşadık. Önemli oyuncular geldi, gitti. Avrupa’nın Euroleague en çok oyuncu gönderen takımıyız. 5 ay içerisinde 3 oyuncumuz en iyi takımlara transfer oldu. Bu biraz bizim dengemizi bozdu ama netice itibariyle de böyle bir kulüp olmayı hedefliyoruz. Bu arada da maç kazanmamız gerekiyor” dedi.

Transferi FİBA arasında yapacaklarını ifade eden Deveciler,  “2 haftalık bir FİBA arası var, o arada da eksikliği tamamlayacağız. Ligi de istediğimiz yerde bitireceğimizi düşünüyorum. Taraftar olarak da yıllardır salonu dolduruyoruz. Denizli’de basketbolu seven bir kitle var. Katılımdan çok memnunuz. Şehrin desteğini istiyoruz. Hep birlikte büyüteceğiz. 2-3 yıllık geçmişimiz var. Ortaya çıkan heyecanda bizleri mutlu ediyor. El ele verip çok daha iyi yerlere geleceğiz” diye konuştu.