MALZEMECİ MAHMUT ŞOFÖR MURAT…

Sahasında konuk ettiği Çağdaş Bodrumspor’u 83-68’lik skorla mağlup ederek büyük ligde kalma adına büyük avantaj elde eden Merkezefendi Basket’te coach Zafer Aktaş ve Kulüp Başkanı Veli Deveciler, galibiyeti değerlendirdi.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde sezonun en kritik maçında Çağdaş Bodrumspor’u 83-68’lik skorla mağlup ederek ligde kalma mücadelesinde avantajı eline geçiren Merkezefendi Basket’te galibiyetin sevinci yaşanıyor.

“BU ŞEHİR, BU TAKIMI HAK EDİYOR”

Zorlu maçın ardından galibiyeti değerlendiren MerkezefendiBaşantrenörü Zafer Aktaş, “Çok zor bir sezon geçirdik, hala matematiksel olarak garantilemedik. Üç tane oyuncumuzu Euro League'e gönderdik, üç tane oyuncumuzu ciddi sakatlığa verdik. Bugün bile sahada sakat sakat oynayan oyuncularımız var. Bu kadar değişiklikten ve konsantrasyon kaybından sonra öncelikle ekibimi kutlamak istiyorum. Yardımcılarım Erhan, Sergen, Musa. Kondisyonerimiz Mustafa. Sadık ekibimiz Ali İhsan, Ahmet. Menajerlerimiz Evren, Mustafa, Ömer. Malzemeci Mahmut, şoför Murat. İnanılmaz emek var, yani bu kadar badireli bir sezonda takımı ayakta tutabilmek için var güçleriyle çalıştılar. Ben onlara şükranlarımı sunuyorum, bize bu mücadeleyi yaşattıkları için. Matematiksel olarak garantilemedik ama güzel bir avantajımız var, diye düşünüyorum. Bu şehir, bu takımı hak ediyor. Süper Lig'de olmayı da hak ediyorlar. Umarım uzun yıllar Süper Lig'de olurlar. Ben çok keyif aldım onlarla son üç sezondur, bu sene de herhalde görevimizi yerine getirdik diye düşünüyorum. İnşallah, iki hafta sonra da resmi olarak kanıtlarız. Şehre de şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

MALZEMECİ MAHMUT ŞOFÖR MURAT…

“EL ELE VERİRSEK DAHA ÇOK MAÇ KAZANACAĞIZ”

Galibiyetin ardından büyük sevinç yaşayan Başkan Veli Deveciler maçın ardından yaptığı açıklamada “Cumartesi günü Denizli basketbolu adına çok önemli olan Çağdaş Bodrumspor maçından zaferle ayrıldık. Maç biletlerini günler öncesinden tüketen ve Süper Lig’de adından sıkça söz ettiren taraftarlarımıza verdikleri destek nedeniyle teşekkür ediyoruz. 7’den 70’e herkesin desteği bizleri inanılmaz mutlu ediyor. Türkiye’nin en iyi basketbol taraftarı, en büyük başarıları hak ediyor. El ele verirsek daha çok maçı birlikte kazanacağız. Bu galibiyetleri hep birlikte kutlayıp, çok daha önemli başarılar için birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.