Çal Garası, Play-Off’da İlk Galibiyetini Aldı

Denizli Süper Amatör Lig Play-Off Grubu’nda mücadele eden Çal Belediyespor ile Kartalspor, 2’inci hafta maçında Akkonak Sahası’nda karşı karşıya geldi. Kartalspor’un on kişi kaldığı karşılaşmayı, Çal Belediyespor, 2-1 kazanmayı başardı.

MUSA UÇAK

Denko Lojistik Süper Amatör Lig Play-Off Grubu’nda heyecan, 2’inci hafta müsabakaları ile devam etti. BAL Ligi’ni hedefleyen takımlardan Çal Belediyespor ile Kartalspor, 2’inci hafta maçında Akkonak Sahası’nda karşı karşıya geldi. Maça hızlı başlayan taraf Çal Belediyespor oldu. Çal Garası, 10’uncu dakikada Abuzer’in penaltıdan kaydettiği golle 1-0 öne geçti. Beraberlik golü için Çal Belediyespor kalesine yüklenen Kartalspor’da, 20’inci dakikada İbrahim kırmızı kartla oyun dışında kalarak takımını 10 kişi bıraktı. İlk yarıda Kartalspor etkili olsa da golü bulamadı ve devre Çal Belediyespor’un 1-0’lık üstünlüğü ile sona erdi.

Maçın ikinci yarısında Çal Belediyespor, 55’inci dakikada Muharrem’in kaydettiği golle skoru 2-0 yaptı. Farkı azaltmaya çalışan Kartalspor, aradığı golü 60’ıncı dakikada Şahin’in attığı golle buldu ve farkı bire indirdi. Bir kişi eksik oynamanın dezavantajını yaşayan Kartalspor, beraberlik golünü bulamadı ve mücadele Çal Belediyespor’un 2-1’lik üstünlüğü ile sonuçlandı.

Bu sonuçla birlikte puanını 4’e yükselten Çal Belediyespor, 2’inci haftayı, averajla 2’inci sırada tamamladı. Maçtan mağlubiyetle ayrılan Kartalspor ise 1 puanla 5’inci sırada yer aldı.