PLAY-OFF’DA SON HAFTA CADI KAZANI

Denizli Süper Amatör Lig Play-Off Grubu’nda final haftası kritik maçlara sahne olacak. Dört takımın BAL Ligi’ne yükselme şansının olduğu grupta, hangi takımın direkt çıkacağı, hangi takımın Play-Out oynayacağı merakla bekleniyor.

MUSA UÇAK

DENKO Lojistik Süper Amatör Lig Play-Off Grubu’nda kıran kırana geçen maçların ardından, final haftası heyecanı pazar günü yaşanacak. Altı takımlı grupta, dört takımın da BAL Ligi’ne yükselme şansı bulunuyor. 8 puanla lider durumda bulunan Irlıganlıspor, 7 puanlı takipçisi Çal Belediyespor, 7 puanla üçüncü sırada yer alan Çivril Belediyespor ve  6 puanla dördüncü sırada yer alan Bağbaşı Zeytinköyspor, hafta sonunda BAL Ligi’ne yükselmek için sahaya çıkacak.

IRLIGANLISPOR, GALİBİYETTE DİREKT BAL’A YÜKSELECEK

Ligde topladığı 8 puan ile zirvede yer alan Irlıganlıspor, ligin 5’inci haftasında Akkonak Sahası’nda Bağbaşı Zeytinköyspor ile karşılaşacak. Kırmızı beyazlılar maçı kazanması halinde adını direkt BAL Ligi’ne yazdıracak.  Bağbaşı Zeytinköyspor’a puan kaybetmesi durumunda, Irlıganlıspor’un gözü, Çal Belediyespor ile Çivril Belediyespor arasında oynanacak maçta olacak.

BAĞBAŞI ZEYTİNKÖYSPOR KAZANIRSA DİĞER MAÇLARI BEKLEYECEK

Bağbaşı Zeytinköyspor, Irlıganlıspor karşısında rakibini mağlup edip puanı 9’a çıkarmak için mücadele edecek. Bağbaşı ekibine galibiyet yeterli olmayacak. Kırmızı siyahlılar, diğer maçlarda alınacak sonuçları bekleyecek. Çal Belediyespor ile Çivril Belediyespor maçından gelecek sonuca göre, ya direkt yükselecek ya da Play-Out oynayacak.

ÇAL KAZANIRSA SONUÇ BEKLEYECEK

Ligde topladığı 7 puan ile ligin ikinci sırasında bulunan Çal Belediyespor, BAL Ligi umutlarının devam etmesi için maçı  kazanarak, Irlıganlı-Bağbaşı maçından gelecek sonuca bakacak. Çal Belediyespor’un maçı kaybetmesi durumunda BAL Ligi umutları sona erecek.

ÇİVRİL KAZANMAK ZORUNDA

Ligde topladığı 7 puan ile üçüncü sırada bulunan Yeşil Çivril Belediyespor, BAL Ligi umutlarının devam etmesi için, Çal Belediyespor karşılaşmasında kazanmak zorunda. Alacağı bir beraberlik ya da mağlubiyet ile yeşil siyahlılar, BAL Ligi umutlarını gelecek sezona erteleyecek.

16 Nisan 2023    PAZAR 

Akkonak              15:30     Yeşil Çivril Belediyespor - Çal Belediyespor

Şirinköy               15:30      Irlıganlıspor                     -  Bağbaşı Zeytinköyspor Kulübü