TAVASLILAR YAĞMUR DUASINA  ÇIKTI

Tavas İlçesi’nde çiftçiler ve vatandaşlar, yeterli yağışların olmaması nedeniyle yağmur duasına çıktı. Duaya yaklaşık bin kişi katıldı. 

 

Tavas İlçesi’nde Bağlar Mesire Alanı’nda gerçekleştirilen yağmur duasında çiftçiler ve vatandaşlar, bu yıl yeterli yağış alamadıkları toprakları için namaz kılıp dua etti. Mevsimsel yağışların değişmesiyle birlikte istenilen oranda yağış olmaması nedeniyle yağmur duasında topraktaki mahsul için verim istenildi. Tavas İlçe Müftüsü Metin Çelebi, yağmur talebinde bulunmanın da  bir ibadet olduğunu söyledi. 

yağmur duası

“DUALARIMIZ KABUL OLSUN” 

Yağmur duasına katılan Tavas Belediye Başkanı Kadir Tatık, “Biz Tavas Ovası'na hakim bir belediyeyiz. Halkımız, şu anda arazilerin ekimi ve ürünlerin çıkması için beklenti içinde. Yağmurlar bu dönemde pek yağmıyor, yağmasını bekliyoruz. Bu yüzden bizim dinimizde, geleneklerimizde ve göreneklerimizde de yağmur duası vardır. Burada yapılan dualarımız kabul olsun. Afetsiz bir şekilde rabbim yağmurunu versin. Hep birlikte yağmur duası yaptık” şeklinde konuştu.