YEŞİLÇAM’IN GAMZELİ GÜZELİ KANSERE YENİLDİ

Yeşilçam’ın sevilen oyuncusu Bahar Öztan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Daha önce 3 kez yendiği kansere 2023 yılında tekrar yakalanan Yeşilçam oyuncusu Bahar Öztan, bu kez kansere yenildi.

1980'lerde kariyerinin en parlak dönemini yaşayan 62 yaşındaki Öztan, geçtiğimiz ekim ayında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Herkese selam ve sevgiler. Uzun zaman oldu yazamadım sizlere dün İstanbul’a hastaneye geldim. Benim kıymetli hocalarımın kararı önümüzdeki hafta ameliyat olacağım yönünde. Her zamanki gibi dualarınıza ve sevginize ihtiyacım var" demişti.

YEŞİLÇAM’IN GAMZELİ GÜZELİ KANSERE YENİLDİ

BAHAR ÖZTAN KİMDİR?

Elidor Reklamıyla ilk kez ekran karşısına geçti. Sayısız reklam filminde rol aldı. Reklam filmlerinden sonra halkın dilinde Gamzeli Güzel olarak tanınmaya başladı. Dönemin ilgi gören fotoromanlarında da büyük beğeni topladı. Bunlardan bazıları, Çarli'nin Melekleri ve Barış Manço ile birlikte yer aldığı fotoromanlardır. Herkesin beğenisini kazanan Bahar Öztan'ın yapımcılar tarafından dikkat çekmesi de çok zaman almadı.

Şaşkın Milyoner filmiyle sinema hayatına başladı. Sürekli sahne teklifi almaya başlayan sanatçı, 1987 yılında ilk kez İzmir Fuarı'nda Bülent Ersoy'la halk konserlerinde ve Seda Sayan'la çalışmaya başladı. 1993'te evlendi ve iki yıl sonra bir oğlu oldu. 1999'da Bodrum'da Prens Prenses isimli bir anaokulu açtı. 2001 yılında Amerika'ya gitti. Uzun bir süre Amerika ve Bodrum'da yaşayan oyuncu, 2007 yılında tekrar İstanbul'a yerleşti. En son 2007 yılında Koliba Film'in çektiği, Aşk Kapıyı Çalınca ve ayrıca Erler Film'in çektiği Görgüsüzler dizilerinde oynadı. Bir yandan oyunculuğa devam etmek üzere görüşmelere başlarken, diğer yandan da çok sevdiği müzik için uzun yıllardır ses eğitimi aldı. Uzun yıllar sonra ilk defa 2011 yılında yönetmenliğini fortuna Zafer'in yaptığı NutriFin reklam filmiyle ekrana geri döndü.